Serwis na sprzedaż, więcej informacji: https://allegro.pl/oferta/portal-kreskowka-pl-8024957983
ZALOGUJ SIĘ
  zapamiętaj mnie
Tytuł:
Serwis na sprzedaż, więcej informacji: https://allegro.pl/oferta/portal-kreskowka-pl-8024957983

Artykuł

Naruto - Recenzja

  • Dodano: 2013-07-21
  • 77 komentarzy
  • Odsłon: 57465

Naruto - Recenzja

Wikipedia mówi: Ninja– rodzaj japońskich wojowników specjalizujących się w szpiegowaniu, zamachach i sztukach walki. Działali od okresu Kamakura do okresu Edo. Wojownicy ninja brali udział w tajnych operacjach i zamachach, służyli również jako najemnicy. Wszystko napisane bardzo rzeczowo i lapidarnie. Można powiedzieć, że powyższy tekst potępia działania ninja. Nie ukazuje ich prawdziwych emocji, lęków, życia powszedniego, wesołych czy smutnych chwil jakie towarzyszą każdemu człowiekowi. W 1999r. nijaki pan Kishimoto postanowił ukazać świat ninja w innym, nietypowym świetle. Nie przedstawiał ich jako morderców, kryminalistów czy wyszkolonej jednostki specjalnej. Starał się opisywać ich jako normalnych ludzi, którzy dzięki swojemu zaparciu, wysiłkowi i determinacji doszli do perfekcji w tym, co robią. Standardowo toczyła się walka dobra ze złem. Chciwi, mściwi czy niegodziwi starali się wyprzeć uczciwych, honorowych… Jak skończą się te zmagania? Czy świat shinobi pogrąży się w chaosie i anarchii?

 

Naruto- tak brzmi imię głównego, tytułowego bohatera. Kiedy go poznajemy, ma 12 lat i jest jednym z najgorszych uczniów akademii ninja. Rówieśnicy uważali go za nieudacznika i klasowego błazna. Ze wszystkich sił starał się zaimponować Sakurze, lecz ta, wraz z całą resztą płci pięknej, oczarowane były Sasuke- najzdolniejszym z uczniów. Nikt z młodych nie wiedział, że Naruto nie jest zwyczajnym dzieciakiem. W jego ciele został zapieczętowany bijju- demon, lis o dziewięciu ogonach. Bestia, 12 lat przed tym, zrównała z ziemią Konohe i zabiła masy ludzkich istnień. Sytuację opanował czwarty Hokage- przywódca i jednocześnie najsilniejszy ninja w kraju, który to zamkną potwora w ciele dziecka, czyniąc z Naruto Jinchuuriki. Hokage został uznany za bohatera; zabronił komukolwiek opowiadać o tych zdarzeniach. Naruto dorastał sam- bez rodziny, przyjaciół. Swoimi żartami i wygłupami chciał zwrócić na siebie uwagę, zostać zauważonym, docenianym, lubianym… Po otrzymaniu opaski świadczącej o tym, że uczeń stał się ninja, każdego młodego shinobi przydzielano do trzyosobowych grup. Nikogo nie zdziwi, że Naruto, Sakura i Sasuke stali się jednym zespołem. Ich dowódcą mianowano Kakashiego. Właśnie teraz zaczyna się prawdziwe życie młodych ninja. Fabuła pełna jest niesamowitych historii, przeżyć, emocji towarzyszących każdemu odcinkowi. Człowiek często zapomina o świecie i wtacza się do fikcji, która została doskonale zaopatrzona w elementy fantastyczne oraz realne. Ta różnorodność budzi w widzu jakiegoś rodzaju chęć przeżycia fabuły Naruto. Pozwala mu oderwać się od nudnego, męczącego świata i doświadczyć przygody w lepszym, fikcyjnym miejscu.

 

Kolorystyka na drugim i trzecim planie zazwyczaj jest mdła i przytłumiona. Blade barwy układają się w pasma jednostajnych plam. Wykorzystano tu metodę laserunku- charakterystyczną dla obrazów olejnych. Dwoisty sens przedstawiania polega w malarstwie na tym, że każda barwna plama na płótnie wiąże się w jeden rytm i harmonię z plamami i liniami sąsiednimi, a jednocześnie oznacza jakiś określony przedmiot i wyraża wszystko to, co przed artystą czy przed jego wewnętrznym wzrokiem znajdowało się w czasie pracy nad obrazem. W tym przypadku- wyblakła wizja drugiego i trzeciego planu. Tu właśnie pojawia się kontrast z pierwszym planem. Do stworzenia postaci wykorzystano bardziej żywe, ostre kolory, dzięki czemu wybijają się z tła, powodując tym samym większe przywiązanie oka widza do nich. Mętny trzeci plan tworzy swego rodzaju ramę do pierwszego. Do gustu najbardziej mi przypadły sceny, w których dominuje ciemna kolorystyka. Dodaje to doskonałego klimatu odpowiadającego tematyce anime. Cienie padające na otoczenie, miejscowe lekkie przebłyski światła, tajemnica jaka kryje się w okolicy.

 

Muzyka jest absolutną rewelacją. Ostre brzmienie gitary w rytmie muzyki rockowej w połączeniu z charakterystycznymi azjatyckimi bębnami, z lekką nutą muzyki klasycznej- jednym słowem cudo. Tępo w scenach walki nie jest zbyt szybkie, więc nie powoduje ogólnego zmęczenia zmysłów. Niekiedy ciarki mogą przejść po plecach wsłuchawszy się w szczegóły oprawy dźwiękowej.

 

Sześć pełnometrażowych filmów- żadne słabe czy przeciętne anime i manga nie doczekałyby się takich laurów. Wszystkie te odcinki, rozdziały, utwierdzają nas w zdaniu, że Naruto jest jednym z najdoskonalszych anime w historii. Pamiętam nie tak dawne czasy, kiedy to na podium kanonu anime stanęły Pokemony. Wraz z Dragon Ballem wymieniali się pierwszym miejscem. Teraz, do władzy doszedł Naruto. Ciągle obserwuję oglądalność tych anime domyślając się, co będzie dalej. Czy Naruto utrzyma swą mocną pozycję? Czy w końcu zatryumfuje nad Dragon Ballem? Dość częste, lecz nie sprecyzowane pytanie- ‘Co jest lepsze- Naruto Czy Dragon Ball?’.

 

Autor: Yamato1Średnia ocena: 81
Głosuj:


Komentarze:

zazu14 | 2013-09-08 22:09:12
świetne ale fillery to zło =,=''
HorusPL | 1970-01-01 01:01:00
Za*****iste 5/5 ;D
HorusPL | 1970-01-01 01:01:00
Za*****iste 5/5 ;D
wituś | 1970-01-01 01:01:00
spox nie jest złe
itachiman | 1970-01-01 01:01:00
niezłe
bienio144 | 2012-02-01 00:02:44
Czytam wszystkie wasze wypowiedzi i się zastanawiam czemu niektórzy czepiają się grafiki w pierwszych odcinkach DBLa. Weźcie pod uwagę że to anime było robione chyba w 98r. xD
bienio144 | 2012-01-31 23:01:37
Sorki ale zapomniałem dodać że artykuł jest boski, zachęcający do oglądania (max ocenka hihi )
bienio144 | 2012-01-31 23:01:06
Shippudenn dopiero się rozkręca!!!!
Do kolegi 3 wypowiedzi niżej: DBL to jedna z najlepszych anime jakie kiedykolwiek wyszły więc nie gadaj takich rzeczy! Co do Bleach to niektóre wątki są fajne ale niestety cała fabuła jest bardzo pocięta, filerów mnóstwo... (ogólnie też całkiem niezłe anime ale jest nudne ze względu na dużą ilość fillerów) :/
Pozdrawiam fanów Bleacha, Naruto oraz DBLa
(Zapraszam wszystkich na mój profil)
old-shatterhand | 2011-10-31 21:10:25
pierwsza seria podobała mi się bardzo ale :Shippuuden" jest już taki jakiś naciągany i nudny... ;/
narutoanim | 2011-02-24 20:02:34
Ichigo135, uspokój się... Do Naruto nic nie mam, spoko anime, ale w tym momencie obraziłeś 2 inne, porządne anime... Przemilczę to...
Naruto oceniłbym jakoś tak 8/10, za popularność, fabułę oraz ilość odcinków.
1 2 3 4 5 6 7 8
Aby pisac komentarze musisz się zalogować
reklama


Aktywność zalogowanych

  • Brak danych

KlanyMasz pytanie zapytaj Moderatora
gg: 873717
1
reklama