Serwis na sprzedaż, więcej informacji: https://allegro.pl/oferta/portal-kreskowka-pl-8024957983
ZALOGUJ SIĘ
  zapamiętaj mnie
Tytuł:
Serwis na sprzedaż, więcej informacji: https://allegro.pl/oferta/portal-kreskowka-pl-8024957983

News

Konkurs Literacki na Kreskowka.pl

 • Dodano: 2009-11-11
 • 82 komentarzy
 • Odsłon: 25520

Konkurs Literacki na Kreskowka.pl

W pierwszej części newsu zamieszczam zasady, już od dawna zapowiadanego, konkursu literackiego Kreski. Natomiast na dole strony znajdują się informacje poniekąd związane z pisaniem; Jak dodać artykuł na stronę (do działu Artykuły) i Jak zostać Junior Recenzentem lub Recenzentem.

 

 

Konkurs Literacki na Kreskowka.pl:

Edycja I: Najlepsza Recenzja

Organizator: AiR Times (Autorzy i Recenzenci Times)

 

Na wstępie pragnę podziękować osobom, które zaangażowały się od pewnego czasu w inicjatywę promowania pisania artykułów na tej stronie. Nawiązując do newsu jaki niedawno napisał Flimon i komentarzy niektórych użytkowników jakoby cała akcja byłaby bez sensu. Od powstania klanu AiR Times (Autorzy i Recenzenci Times) użytkownicy portalu non stop nadsyłają swoje prace, a zainteresowanie pisaniem artykułów nie słabnie. Przez zaledwie 3 tygodnie działalności klanu do naszej bazy wpłynęło 19 prac i kolejne są dodawane na bieżąco. Przypominam, że jeszcze miesiąc temu na artykuł w dziale czekało się ponad tydzień. Jak widzicie klan ma się dobrze ;)

 

Zasady konkursu:


1.      Konkurs ma na celu wyłonić najlepsze recenzje (anime lub kreskówki) i promować ten rodzaj aktywności na stronie kreskowka.pl.

2.      Wziąć udział może każdy (nawet recenzenci) z wyjątkiem jury konkursowego. Jeden użytkownik może nadesłać maksymalnie jedną recenzję.

3.   Swoje prace nadsyłacie wyłącznie na e-mail airtimes@kreskowka.eu z dopiskiem KONKURS. Pamiętajcie podpisać się nickiem używanym przez was na stronie kreskowka.pl.

4.      Praca musi być wyłącznie wasza. Wszelkie przejawy kradzieży, plagiatowania oraz kopiowania zostaną wykryte i profilaktycznie karane.

5.      Recenzje są przyjmowane do 1 grudnia, do godziny 24:00.

6.      Konkurs Literacki Kreskówki składa się z dwóch etapów;

 

 • ETAP I: Nadesłane prace są czytane i dopuszczane do drugiego etapu przez pięcioosobowe jury: Bubeleq, Flimon, Luka Wars, Rastafarigirl, ZmorakPL,
 • ETAP II: Wybrane przez jury prace zostaną poddane ocenie użytkowników w ogólnodostępnej sondzie.

 

7.      Autorzy trzech pierwszych, najlepszych recenzji otrzymają kolejno; 20 000, 15 000, 10 000 punktów, ich dzieła dostaną na stronie specjalne grafiki z informacją o miejscu, które zdobyły.

8.      Oprócz trzech pierwszych miejsc, jury będzie wręczało wyróżnienia na wzór znanych wszystkim filmowych Oskarów (jedno wyróżnienie = 2 000 punktów). Tytuły, można zdobyć za;

 

 • Najlepszy Styl,
 • Innowacyjność,
 • Najlepszą interpretację fabuły,
 • Najlepszą analizę ścieżki dźwiękowej,
 • Najlepszą analizę oprawy graficznej.

 

9.     W wyjątkowej sytuacji jaką by była bardzo odkrywcza praca nieznanego autora zastrzegamy sobie prawo do nadania takiej osobie rangi Junior Recenzenta/Recenzenta.

10.  Wszystkie prace będą na bieżąco umieszczane na głównym blogu klanu AiR Times www.airtimes.pl Pytania związane z konkursem i tematyką pisania proszę kierować na e-mail airtimes@kreskowka.eu .

 

 

Jak opublikować pracę w dziale Artykuły?

Krok I:

 

Pierwszym krokiem jest napisanie własnego artykułu. Aby to zrobić nie musisz być Junior Recenzentem i Recenzentem. Staramy się być otwarci na różne kierunki dlatego nie zawężamy wam pola do popisu – tematyka dowolna. Jedna zasada: Prace muszą być napisane przez was, wszelkie podejrzenia złamania praw autorskich i plagiatowanie prac będą na bieżąco sprawdzane.

 

Krok II:

 

Swoją pracę wysyłasz na pocztę elektroniczną airtimes@kreskowka.eu. Jeżeli potrafisz zrobić ładną miniaturkę do swojej pracy to również zostanie przyjęta. Nie jest to jednak wymagane i w razie nieścisłości sami zrobimy miniaturkę (przypominam wymagane wymiary: 150x110 pikseli).

 

Krok III:

 

Uprawniona osoba umieszcza pracę na blogu i poddaje go ocenie opinii publicznej. W tym miejscu wyrażamy swoje zdanie o pracy i jej błędach podając argumenty (wypowiedzi typu – fajna recka – będą karane). Z racji tego, że nie chcemy ingerować w wasz wybór podkreślam - opinię może wyrazić każdy użytkownik – członkostwo w klanie AiR Times nie jest obowiązkowe.

 

Krok IV:

 

Autor pracy zapoznaje się komentarzami oraz wstępną oceną swojej przedpremiery oraz gdy widzi konieczność, koryguje nieścisłości i błędy. Pamiętaj, przyjmuj rady z dystansem i się nie przejmuj. To nic osobistego, wyrażamy (my, użytkownicy) swoje zdanie dla twojego dobra, abyś miał satysfakcję z dobrze napisanej pracy. Po korekcji praca ponownie ląduje pod ocenę opinii publicznej.

 

Krok V:

 

Gdy artykuł nabierze ostatecznej formy, umieszczam go osobiście w dziale Artykuły wraz z informacją o autorze.

Użytkownicy pełniący funkcję Recenzentów mają możliwość pominięcia tej drogi (nadesłane do mnie artykuły wędrują od razu do odpowiedniego działu).

 

Uważam, że pięć prostych, zrozumiałych wskazówek odpowiedziało na wasze wszelkie pytania. Dlaczego wprowadzono te zasady? 1. Aby każdy miał podany konkret co musi zrobić. 2. Aby w dziale Artykuły nie pojawiły się bezsensowne prace, słabe stylistycznie, wypełnione po brzegi błędami ortograficznymi. 3. Aby ułatwić nam pracę, osobom akceptującym materiały. 4. Dla poprawienia poziomu artykułów.

 

 

Jak zostać licencjonowanym Junior Recenzentem i Recenzentem?

Sposób I (podstawowy):


Rekrutacją Junior Recenzentów zajmują się Recenzenci pod moją pieczą. W tym gronie po zapoznaniu się z artykułem użytkownika ubiegającego się o członkostwo w grupie decydujemy o jego losie. W razie pozytywnego rozpatrzenia prośby, użytkownik zostaje JR na 30-dniowy okres próbny. Po tym czasie oceniamy działalność JR i w zależności od werdyktu: zostaje licencjonowanym Junior Recenzentem lub traci te prawa (kolejna szansa ubiegania się o to stanowisko po 3 miesiącach). Pełnoprawny JR po trzech miesiącach ma możliwość ubiegania się o awans. W zależności od naszego werdyktu: użytkownik zostaje Recenzentem lub jego prośba zostaje odrzucona (następna szansa ubiegania się o awans po 2 miesiącach).


Sposób II (okolicznościowy):


Wzięcie udziału w konkursie pisarskim, o ile organizator (uprawniony do nadawania umawianych rang) w zasadach jasno określił nagrodę w postaci przynależności do Junior Recenzentów bądź Recenzentów.


Sposób III (nadzwyczajny):


Pełniąc funkcję Opiekuna Recenzentów posiadam prawo nadawania rangi Junior Recenzenta oraz Recenzenta nawet zwykłemu użytkownikowi. Nie znaczy to jednak, że robiąc ładne oczy i spamując w mojej skrzynce odbiorczej te prawa otrzymacie. Dopuszczam możliwość sytuacji nadzwyczajnej, w której to przypadku użytkownik dostanie się do grup pomijając drogę rekrutacyjną. Sytuacji nie należy uogólniać ponieważ naprawdę mogą być różne. Przykładowymi powodami mojej decyzji może być: nagrodzenie użytkownika, który od długiego czasu dodaje bardzo dobre artykuły i działa bezinteresownie na rzecz strony bądź wyłonienie utalentowanej, doświadczonej osoby. Podkreślam, że wzorowa i ponadobowiązkowa praca Junior Recenzenta może przynieść mu niespodziewany awans.

 

Pozdrawiam, Luka Wars

 Średnia ocena: 68
Głosuj:

Komentarze:

JoannaNowak | 2010-04-09 20:04:44
Popieram tak ciekawe i innowacyjne pomysły jakie ten tutaj ...
rekruthaski | 2009-11-25 01:11:35
ciekawy pomysł
Rasengan0094 | 2009-11-19 20:11:23
Pomysł bardzo dobry
agathe | 2009-11-16 17:11:08
Jestem za. Zaraz biorę się do roboty, jest tyle anime kóre można zrecezjować
karcia14 | 2009-11-15 18:11:53
ja też biore udział
Rinnegan | 2009-11-13 14:11:16
Spoko może dam rade ;D
Maciekk00 | 2009-11-13 08:11:15
Spróbuje swoich sił
Penku | 2009-11-12 16:11:15
No, no dobry pomysł^^
bleach-200 | 2009-11-12 13:11:35
zaczepisty pomysł ;p
Ratern | 2009-11-12 10:11:56
eee raczej to nie dla mnie heh lecz pomysł dobry popieram
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Aby pisac komentarze musisz się zalogować
reklama


Aktywność zalogowanych

 • Brak danych

KlanyMasz pytanie zapytaj Moderatora
gg: 873717
1
reklama