Serwis na sprzedaż, więcej informacji: https://allegro.pl/oferta/portal-kreskowka-pl-8024957983
ZALOGUJ SIĘ
  zapamiętaj mnie
Tytuł:

  Jeśli nie masz jeszcze własnego profilu w serwisie to wejdź na pokład i dołącz do Nas - założ konto teraz ! Nie czekaj i wejdź na Fanpage KreskowkaPL


Opis FullMetal Alchemist

Opis FullMetal Alchemist

Dodano: 2010-05-23Komentarzy0 Odsłon: 2822

Długie anime często cierpią z powodu kilku błędów na raz: ze względu na długość produkcji, budżet dla każdego odcinka jest ograniczony i zmniejsza się jakość sztuki oraz animacji. Scenarzyści muszą korzystać z "fillerów" sztucznie przedłużając anime i tym samym stymulując serię. Wreszcie, stały zestaw bohaterów i złoczyńców, te same osoby będą walczyć między sobą znowu i znowu bez zwycięstwa dla obu stron. Taką sytuację mamy na przykład w naruto, bleach albo dragon ballu

Na szczęście, Fullmetal Alchemist jest wyjątkiem od tej zasady. Nawet na mocne pięćdziesiąt jeden odcinków, zachowuje wysokie standardy jakości w trakcie całej długości. Nie tylko sztuki i animacji konsekwentnie spełnia nowoczesnych standardów, tempo serii jest prawie-idealne. Z wyjątkiem jednej strony opowieść koncentruje się na jednym głównym wątky bez zbędnego rozdrabniania, a fillerów nie ma wcale. Wiele odcinków jest na koniec pięknie zdobione przez cliffhangerów. Dzięki stałemu rozwojowi fabuły widz jest na bieżąco podekscytowany i nie może się doczekać następnego odcinka.

Cała fabuła sama w sobie to również arcydzieło. Od początku cel bardzo osobisty, przygody braci Elric wkrótce zacząć skręcić na większe, zakończone wojnami, śmiercią i zniszczeniami na wielką skalę. Postać, którą już znamy i kochamy przez dwadzieścia odcinków niespodziewanie umiera, i nikt nie przyniesie jej z powrotem. Istnieje wiele różnych frakcji walczy o kontrolę kamienia filozoficznego, a każdy jeden przynosi nowy aspekt do historii. Nic dziwnego, że mimo ogólnego ogromu i *stawki większej niż życie*, wszystkie motywy działania bohaterów są bardzo przyziemne, np. odzyskanie ciała lub zemsta za zabitego przyjaciela, co czyni je jeszcze wiarygodne i zrozumiałe. Posunąłbym się nawet tak daleko, aby powiedzieć, że Fullmetal Alchemist ma najbardziej realistyczny zestaw znaków wszystkich współczesnych anime.

Ciekawą sprawą jest specyficzny czarny humor niektórych momentow anime, w nawet najbardziej poruszających i dramatycznych, momentach postacie będą nagle przekształcać cała tą atmosferę na krótki śmiech. Wadą jest nieznaczny brak logiki w niektórych szczegółów scenariusza - jeden epizod funkcje wybuchu niebezpiecznej choroby, a na końcu dowiadujemy się, że choroba została celowo przez grupę ludzi. Ale nie ma wyjaśnienia w jaki sposób ludzie mają umiejętności, aby utworzyć nową chorobą, i to nawet chodzi, że nie powinny one mieć takie umiejętności na wszystkich. Chociaż te dane nie są aż tak ważne dla głównego wątku jednak mimo to trochę chęć odkrycia dlaczego tajemniczy wróg nie użyje tej choroby w otwartej walce przeciwko bohaterom jest bardzo silna a brak odpowiedzi przytłaczający.

Mimo tych wad, Fullmetal Alchemist jest nadal jedną z najlepszych serii anime nowego tysiąclecia. Ciekawa fabuła, dobra kreska, wiarygodne postaci oraz wspaniała stymulacja do oglądania dana nam przez scenarzystę są gwarancją dobrej rozrywki od ciekawego początku aż do silnego zakończenia. Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał tego anime, a jest fanem japońskich kreskówek to jest to pozycja obowiązkowa.

Opracował Killman24

Średnia ocena: 0
Głosuj:
Komentarze:
Brak komentarzy
Aby pisac komentarze musisz się zalogować
reklama


Aktywność zalogowanych

  • Brak danych

KlanyMasz pytanie zapytaj Moderatora
gg: 873717
1
reklama