Serwis na sprzedaż, więcej informacji: https://allegro.pl/oferta/portal-kreskowka-pl-8024957983
ZALOGUJ SIĘ
  zapamiętaj mnie
Tytuł:
Serwis na sprzedaż, więcej informacji: https://allegro.pl/oferta/portal-kreskowka-pl-8024957983

Talenty » Talent literacki » MizukiProlog


 


 


Japonia (Kyoto)


Mizuki to szesnastoletni chłopak ktĂłry ukończył gimnazjum i zacznie edukację w liceum tylko że to zacznie mu się po wakacjach. Ma trzynastoletnią siostrzyczkę o imieniu Kazumi.


 


Mizuki mieszka w samym centrum Kyoto wschodniej jego części, zaplanował wyjście wraz z siostrą Kazumi do muzeum historii miasta by się rozerwać.


 


Dom Mizuki’ego.


-Braciszku naszykowałeś się już ? – spytała mała siostrzyczka, zaglądając do pokoju od brata.


-Już – odparł pakując do małego plecaczka portfel, zarzucił go na plecy i podszedł do siostry wziął ją za rękę i poszli w stronę wyjścia z domu.


-Tylko jej pilnuj – zwrĂłciła uwagę mama.


-Nie martw się.


-Mamusiu, nie jestem taka mała – oburzyła się Kazumi.


-Hehe, dobra już dobra. Idźcie bo będziecie mieć jeszcze większe kolejki, o tej porze w piątki, takich nie ma. Ale pĂłźniej to tragedia.


-Dobra, do widzenia mamo – powiedział Mizuki i wypuścił siostrę z domu po czym sam wyszedł wyciągnął klucze z kieszeni zamknął drzwi zamknął je, weszli na schody, minął ich siomsiad – dzień dobry – powiedzieli obaj, a sąsiad im odpowiedział, opuścili mieszkanie i wbiegli do autobusu, Mizuki skasował dwa bilety , po czym oparł dłoń na lekko na ramieniu od siostry i złapał się za rurkę, ona tak samo tylko niżej.


 


Mizuki ma krĂłtkie jasne włosy z grzywką lekko opadającą na oczy, z tyłu ma związany mały kucyk a po bokach mu opadają włosy na uszy, ma ciemne oczy, i około 1,68 wzrostu, ubrany jest w niebieską bluzkę z krĂłtkim rękawem i niebieskie jeansy a na nogach białe adidasy z nike.


Siostra ma ciemne włosy do pasa, ciemne włosy, na sobie ma fioletową jeansową dziewczeńską bluzkę, a na nogach krĂłtką spĂłdniczkę na stopach klapki.


 


Po chwili dojechali, Mizuki z siostrą opuścił autobus, weszli do muzeum ktĂłre jest zaraz koło przystanku, podeszli do kasy.


-Dwa ulgowe bilety – poprosił chłopak po czym wyciągnął z plecaka portfel i pokazał dwie legitymacje.


-Proszę, 25 yen’ów – powiedziała kasjerka, chłopak dał jej pieniądze ona dała mu dwa bilety.


Podeszli do ochroniarza, pokazali mu bilety i przeszli przez bramkę.


-W pierwszej hali są zbroję zobacz siostrzyczko – obejrzeli zbroje samurajskie z czasĂłw feudalizmu.


-Fajne – pochwaliła siostra.


Przeszli dalej i weszli do pustej Sali, drzwi za nimi się same zamknęły i postało trzęsieni ziemi.


- Co się dzieję ? – wystraszył się Mizuki, zobaczył jak cała hala rozjaśniała, i jego siostra się oddaliła lekko od niego, po chwili zobaczył jak dwĂłch wysokich mężczyzn w białych kimonach, z typowo Japońsko zaczesanymi włosami trzyma ją za ręce i zaciągają ją do portalu – Zostawcie ją ! – krzyknął ale oni go zignorowali i obrĂłcili się z nią, ruszyli dalej, on pobiegł w ich stronę, po chwili weszli w to światło, zaczęło się zamykać a on wskoczył lekko otwarty portal.


 


 


 


 


 


 


~~1~~


PodrĂłż do innego świata


 


 


Japonia (Kyoto)


 


Mizuki leży w gęstej trawie, po chwili lekko otworzył oczy, po czym całkiem, oparł się dłońmi o nią i usiadł, lekko się rozejrzał w prawo po czym w lewo.


-Gdzie ja jestem – z prawej ujrzał domy wybudowane z drewna, a z lewej drzewa – to stare osady, chyba Kyoto – wstał i ruszył prosto w stronę osady – jakie tu jest świeże powietrze, KAZUMI !!! – krzyknął , ale na nic – niech to szlag, nawet nie mam pewności czy tu ją przeniosło, dokładnie w to samo miejsce. Muszę ją znaleźć chodź by nie wiem co – wszedł do osady, w ktĂłrej ludzie pracują w polu, są poubierani dosyć skromnie, w lniane ubrania i skĂłrzane spodnie, mężczyźni mają kapelusze lub gołe głowy, a kobiety pracujące chustki na głowach, dzieci mają ubranka z kapturami, i pelerynkami by udawać wojownikĂłw bawią się, walczą patykami, kobiety wybierają owoce i zbierają je do wiader. Po chwili wszyscy skierowali wzrok na niego, przez dziwny jak na ich czasy ubiĂłr. Mocno go to speszyło.


Jeden z mężczyzn z zasuniętym kapturem na oczy i dość sporą peleryną w zbroi z mocnej garbowanej porządnej skĂłry w skĂłrzanych spodniach w bosych nogach podszedł do niego i skierował w niego swoją katanę.


-Kim jesteś, skąd jesteś i czego tu szukasz ? –spytał groźnie na niego patrząc, chłopak przełknął ślinę ze strachu i zaczął mĂłwić.


-Nie jestem pewny czy mi Pan uwierzy, ale też jestem z Kyoto, tyle że z przyszłości, zwiedziałem z młodszą siostrą muzeum i dwĂłch tajemniczych wojownikĂłw zabrało ją wskoczyłem w portal z nimi i szukam jej – mężczyzna uniĂłsł otwartą lewą dłoń i wystawił dwa palce, dwĂłch wojownikĂłw ubranych tak samo jak on wstało przycisnęli za głowę chłopaka do ziemi, złapali go za ręce wykrzywili mu je do tyłu, jeden z nich wyciągnął sznur i związał ,mu je złapali za odstający kawałek sznura.


-Wrzućcie go , wiecie gdzie na czas obrady – powiedział z wyciągniętą kataną po czym schował ją do pochwy ktĂłrą ma połączoną z pasem przy spodniach.


Jeden z mężczyzn zaczął go ciągnąć w stronę największego budynku.


-Wypuśćcie mnie do jasnej cholery, o co wam chodzi ludzie – spytał telepiąc się z nerwĂłw.


-Zamknij się i się uspokĂłj bo skrĂłcimy cię o głowę już teraz – zwrĂłcił mu uwagę strażnik, zaciągnął go pod podziemny loch, jego towarzysz otworzył kraty, a on go wrzucił na dĂłł jak worek śmieci, Mizuki krzyknął z bĂłlu u poczuł bĂłl plecĂłw jak by mu się stłukły.


-WY GNOJE ! – krzyknął, a oni zamknęli kratę.


Budynek obrad.


W budynku przy wielkim drewnianym stole , na czołowym miejscu zasiadł mężczyzna w kapturze a obok niego czterech innych ubranych tak jak on tyle że bez kapturĂłw.


Pierwszy z prawej jest jasnym blondynem o ciemnoniebieskich oczach, ma niedogolony zarost, obok niego siedzi mężczyzna z długimi brązowymi włosami i brązowymi wąsami, ma ciemnobrązowe oczy, pierwszy z lewej ma czarne włosy zaczesane do tyłu a oczy ma odmienne iż choruję na wspĂłłcześnie nazywaną heterochromię, jedno oko ma zielone a drugie czarne, a obok niego siedzi brązowowłosy młodzieniec z rozczochraną średnio długą fryzurą i brązowymi oczami.


-Witam was wszystkich, witam Nagato (pierwszy z lewej), witam Hitori’ego (drugi z lewej), witam Satori’ego (pierwszy z prawej)  i witam Kirko (drugi z prawej).


-Witamy cię Yahiko – odparli wszyscy.


-Jak zapewne wiecie, złapałem chłopaka i wyczuwam cos dziwnego od niego, nie wiem tylko czy to jest to co myślę – zaczął Nagato.


-A możesz dokładniej ? – spytał Hitori.


-Nie na razie, ale chce tylko byście wiedzieli że tak owego przetrzymuję i tyle puki co, możecie się rozejść.


 


 


 


 


 
Opis: <p>Chłopak o imieniu Mizuki jest zwykłym szensastoletnim chłopakiem z Kioto czas&oacute;w wsp&oacute;łczesnych. Zabiera swoją młodszą siostrę o imieiu Kazumi do muzeum aż tu nagle czas się zatrzymuję, jakies nieznane postacie zabierają jego siostrę przez portal. On bez zawahania wskakuję za nią w portal. Budzi się w starym Kioto i czekają go ciekawe przygody. Zrobi wszystko by odnaleźć i uratować siostrę.</p>
Ocena: 0
Wizyt: 1878
Dodał: Dankan-Ryu
Data: 03-12-2012 21:12:02
Kto głosował: Brak danych
Yumi--Chan | 2014-11-24 16:11:24
zazu14 | 2013-05-12 14:05:59
widzę kilka błędów interpunkcyjnych, stylistycznych itp.
Dodaj trochę więcej wyrazistości postaciom i daj więcej opisów tła i będzie o niebo lepiej.
1
Aby pisac komentarze musisz się zalogowaćRegulamin działu tworczosc użytkowników ( talenty) kliknij tu !