ZALOGUJ SIĘ
  zapamiętaj mnie
Tytuł:

  Jeśli nie masz jeszcze własnego profilu w serwisie to wejdź na pokład i dołącz do Nas - założ konto teraz ! Nie czekaj i wejdź na Fanpage KreskowkaPL


Talenty » Talent literacki » Dobro, Zło i Równowaga - IV POCZĄTEK

Na początku był WSZECHŚWIAT, puste planety i dalekie gwiazdy. Wszechświat był bardzo samotny pozbierał on wtedy najjaśniejsze gwiazdy i stworzył z nich I syna - Dobro. Wszechświat był szczęśliwy, że nie jest sam ale dostrzegł, smutek jaki powstał w sercu Dobra, by go pocieszyć Wszechświat pozbierał najciemniejsze gwiazdy i stworzył z nich II syna, brata Dobra, stworzył Zło. Jednak Dobro i Zło nie dogadywali się przez co znów smutek zamieszkał w ich sercach... Wszechświat patrząc na smutek swych dzieci pozbierał resztę najjaśniejszych i najciemniejszych gwiazd i stworzył z nich swą córkę, siostrę Dobra i Zła, nazywał ją Równowagą... Była ona dopełnieniem wszystkiego, utrzymywała równowagę między braćmi, była dobra i zła jednocześnie, była największym skarbem Wszechświata i swoich braci.

Wszechświat dał swojemu najstarszemu synowi pustkę i powiedział:

-Stwórz z tego życie, stwórz coś z niczego.

-Ale ja nie wiem jak...-powiedział Dobro

-Nie martw się twoje rodzeństwo Ci pomoże, ale ty jesteś za to odpowiedzialny-Dobro stworzyło planetę zwaną Ziemią, Dobrem był Bóg i jak pisze Biblia stworzył wszystko po kolei.

Po tym gdy Bóg stworzył: noc, dzień, ziemie, wodę, roślinność, ludzi itp. Zło było wściekłe o to, że Wszechświat podarował pustkę jego bratu a nie mu. Z zazdrości zstąpił na Ziemię pod postacią węża, Zło to Szatan i jak pisze Biblia skusił Adama i Ewę owocem po czym w ich życie wtargnęło zło. Zaczęła się wielka walka pomiędzy braćmi, widząc to Równowaga postanowiła podzielić Ziemię na 3 części:

-Niebo dostał Bóg i stworzył w nim najpiękniejsze istoty zwane aniołami, stworzył je na swoje i swej siostry podobieństwo. Piękno od siostry dobroć od siebie. Stworzył tam najpiękniejsze miejsce we wszechświecie.

-Piekło dostał Szatan i stworzył w nim istoty zwodniczo piękne jak jego siostra, złe jak on, były one zwane demonami oprócz nich stworzył też ich kreatury, istoty paskudne, przerażające, ludzie właśnie tak wyobrażają sobie demony ale demony są piękne a te istoty nie posiadały imion mówiono na nie wygnańcy. Było to najpaskudniejsze miejsce jakie ktokolwiek widział.

-Ziemia była wspólna, Równowaga była jej strażnikiem, a ludzie tak jak ona znali dobro i zło, to ona decydowała gdzie po śmierci trafi dany człowiek, ale także gdzie się urodzi. Była ona boginią życia i śmierci. Ludzie zostali stworzeni na podobieństwo trójki rodzeństwa, każdy był inny niesamowity, były to ukochane istoty Boga lecz znienawidzone przez Szatana. Waga mieszkała na Ziemi pod postacią śmiertelniczki, co 100 lat odradzał się jej duch w ciele innym lecz tym samym, a żeby nie zapomnieć jej wspomnienia zostały wpisane w krzyż wykuty przez anioła i demona. Utrzymuje ona równowagę przed końcem świata, utrzymuje w spokoju swoich braci by ten dzień nigdy nie nastał. Waga sama decydowała gdzie teraz chce się narodzić i kiedy sobie przypomnieć.

Każdy z rodzeństwa miał własne imię Bóg czyli Dobro miał na imię Jahwe, co wiemy z Biblii, także w niej można wyczytać imię Szatana, Diabła, Zła miał on na imię Lucyfer. Równowaga nie miała żadnych pobocznych nazw, gdyż nikt nie wiedział o jej istnieniu lecz miała imię, nazywała się Kire. Wyglądali oni jak ludzie, ale niezwykli, piękni:

-Jahwe był przystojnym młodym mężczyzną (oko. 25 lat), był wysoki, symetrycznie zbudowany. Jego sylwetka była szczupła lekko umięśniona, delikatna. Jego oczy były dobre i cieple, miały kolor nieba- piękny czysty błękit, a jego włosy były białe, proste, długie aż do ziemi. A na plecach miał parę śnieżnobiałych skrzydeł, pełno białych piór. Świecił niczym najjaśniejsza gwiazda. A ubrany chodził w śnieżno białe kimono z błękitny obi.

-Lucyfer też był przystojnym młodym mężczyzną ale młodszym od Jahwe (oko.20-21 lat), jego sylwetka była niemal identyczna do sylwetki Boga tyle, że Szatan była szczuplejszy i trochę niższy. Jego oczy tętniły siłą ognia i wrzaskiem tysiąca cierpiących dusz, były one w kolorze krwi - czystej czerwieni, jego włosy były krótkie , poszarpane, czarne niczym smoła, opadające mu delikatnie na twarz. Na jego plecach również widniała para skrzydeł ale czarnych, były to czarne poszarpane pióra. On sam był niczym puszka pandory zło zamknięte w pięknie.Nosił on czarny garnitur i czarną koszule, do tego czerwony krawat i półbut.

-Kire...no cóż wiesz jak wygląda, gdyż ty nią jesteś ta osoba w którą się zmieniasz to Kire, nie to ty! Masz czerwone oczy Baltazara i białe włosy Jahwe, tak samo twoje skrzydła jedno jest czarne, a drugie białe.Ubiór twój przypomina średniowieczną Francję- czarno biała sukienka z dużo ilością falbanek w stylu gothic lolity. Jesteś uosobieniem piękna złego jaki i dobrego, jesteś idealna!!! Jesteś o wiele silniejsza od nich, a zniszczyć mogą cię tylko wtedy gdy połączą siły, ale nigdy to się nie stanie gdyż zbyt Cię kochają, a nawzajem nienawidzą ...

To chyba wszystko co musisz wiedzieć, a teraz obudź się bo spóźnisz się do szkoły...


Opis: Dalsza część mojej powieści - dowiemy się teraz wszystkiego- kim jest główna bohaterka i uwaga!!! Ciąg dalszy proszę sobie przeczytać ;P
Ocena: 10
Wizyt: 1199
Dodał: kire
Data: 05-02-2011 11:04:45
Kto głosował: kire (10), Misao13 (10), Lisia (8), GawainOfBlood (10), aleXanDraa (9)
GawainOfBlood | 2011-02-06 20:02:49
wierny czytelnik ta część jest najfajniejsza masz niezłe pomysłe czekam na następne
1
Aby pisac komentarze musisz się zalogowaćRegulamin działu tworczosc użytkowników ( talenty) kliknij tu !