ZALOGUJ SIĘ
  zapamiętaj mnie
Tytuł:

  Jeśli nie masz jeszcze własnego profilu w serwisie to wejdź na pokład i dołącz do Nas - założ konto teraz ! Nie czekaj i wejdź na Fanpage KreskowkaPL


Talenty » Talent literacki » Czas Zapłaty

Ogień. Wszędobylskie płomienie pożerały resztki i ruiny niegdyś wspaniałej metropolii. Tu i ówdzie kawalerzyści w czarnych płaszczach siepali kogo popadnie. To już nie była wojna, to była rzeź w jej najokrutniejszym wydaniu. Wszędzie czuć było smród uryny, spalonych ciał i strachu. Niestety tak to już było, że to wygrany dyktował warunki i pisał historie. Reynan nie cierpiał wojny ale ona była jego zawodem, rzemiosłem. Jechał właśnie ulicami niegdyś spaniałego miasta, stolicy imperium Ferendale, dziś płonącemu miejscu kaźni. Jako członek specjalnego oddziału miał dopilnować żeby wszyscy członkowie rodu panującego zginęli, szczególnie książę dziedzic. Gdy 5 lat temu potężne, ogromne królestwo Ferendale podbijało jedno państewko po drugim i wydało wojnę całemu światu, wydawało się niepokonanym. Dziś armia byłą w rozsypce, mieszczanie się buntowali a wszyscy sąsiedzi chcieli zagrabić jak najwięcej. Właśnie wjechał na główny dziedziniec gdzie jak zauważył niedobitki straży królewskiej szaleńczo i desperacko broniły bramy. Zaśmiał się do siebie i wezwał otaczającą go moc, energię magiczną. Po zebraniu odpowiedniej ilości wypuścił ją w straż. Efekt był taki jak się spodziewał. Tu i ówdzie leżały wnętrzności dawnych żołnierzy. Wjechał na dziedziniec gdzie, ku jego zdziwieniu leżał martwy władca królestwa, Emhril. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Odpowiednia śmierć dla przegranego. Teraz jeszcze musiał znaleźć i dopaść jego syna. W tym samym czasie, Zorad, najwierniejszy żołnierz króla i opiekun księcia opuszczał właśnie płonące miasto i płynął w raz z niemowlęciem do neutralnego księstwa Hedron w którym obecnie rządziła siostrzenica Emhrila, Lydia. Wiedział że zaopiekuje się ona malcem.


17 lat później królestwo Fereldane zredukowane zostało do rozmiarów małego księstwa. Oficjalnie rządził nim regent do czasu odnalezienia księcia, nieoficjalnie wiadomo że dużo zapłacił za tę funkcje. Księstwo Fereldane otaczało sześć innych państw. Hospodarstwo Solen, ogromne lecz słabo zaludnione. Królestwo Estelionu, średniej wielkości rozwijające się państwo. Malutkie Księstwo Hedron. Ogromnie i potężne Cesarstwo Tyr. Hrabstwo Marst i księstwo Ad'ariel.

Tymczasem w Silcreek, stolicy Hedron, młody książę planował jak powrócić na tron. Wiedział że wkrótce nadejdzie ten czas. Czas Zapłaty.


Opis: Czy ambitny młody książę, który utracił dziedzictwo, odzyska rodzime ziemie?
Ocena: 7
Wizyt: 499
Dodał: SaitoHiraga
Data: 08-02-2011 02:11:00
Kto głosował: Arwenka (8), SaitoHiraga (10), witekkk (7), old-shatterhand (6), Lisia (3), Nurus (7), KrzywaGira (4)
Shana89 | 2011-08-24 20:08:24
Ciekawa historia. Trochę jednak chaotycznie przedstawiona. Na błędy nie zwracam uwagi, chociaż są.
1
Aby pisac komentarze musisz się zalogowaćRegulamin działu tworczosc użytkowników ( talenty) kliknij tu !